Kaip finansuoti smulkaus verslo idėją?

Kaip finansuoti smulkaus verslo idėją?

Kiekvienam verslui reikalingas bent jau minimalus pradinis kapitalas. Verslo steigėjas turi kelis pasirinkimus: finansuoti verslą iš savo asmeninių lėšų, ieškoti investuotojo, kreiptis į banką dėl paskolos verslui arba paimti paskolą jau sukūrus verslą. Apžvelkime smulkaus verslo idėją turinčių žmonių galimybes jį finansuoti.

Asmeninės santaupos bei investicijų paieška

Jei jūsų verslo idėjai realizuoti nėra reikalingas didelis pradinis kapitalas, tuomet galite panaudoti asmenines santaupas. Taip pat galite pasiskolinti iš šeimos narių, giminaičių arba pasiūlyti jiems investuoti pinigus į jūsų idėją, mainais suteikdami dalį akcijų. Tuo tarpu rimtų investuotojų (verslo angelų), smulkaus verslo idėjos dažniausiai nedomina, nes paprasčiausiai nėra jiems pelningos. Tad pritraukti rimtus investuotojus smulkiam verslininkui, neturinčiam patirties bei labai aiškaus ir tikslaus verslo plano, gali būti labai sunku.

Banko paskola

Paskolą verslui galite imti kaip fizinis arba kaip juridinis asmuo. Verslo pradžioje paskolą geriau yra imti kaip fiziniam asmeniui. Paklausite – kodėl? Nes bankai ne tik kad nenoriai prasideda su smulkiais verslais, negalėdami iš jų daug uždirbti, bet ir reikalauja įmonės finansinių duomenų: balanso, istorijos ir t.t. Pagalvokite – kokius duomenis bankui jūs galėsite pateikti apie įmonę, kuri praktiškai nevykdo jokios veiklos? Jauna, ką tik įkurta įmonė negalės pateikti jokių duomenų, tad paskolos iš banko tikėtis tokiai įmonei neverta.

Tuo tarpu jūs, kaip fizinis asmuo, kredito istoriją jau turėsite ir į ją bet koks bankas galės pažvelgti savo sistemoje. Šioje vietoje svarbiausia – sutaupytas laikas. Verslo pradžioje yra itin svarbu užtikrinti sklandumą. Turėsite rūpintis įvairiausiais reikalais: pradedant biurokratinėmis procedūromis, baigiant darbuotojų paieška, procesų optimizavimu ir t.t. Todėl paskolos gavimas jums turėtų būti ne galvos skausmas, o kuo greičiau ir sklandžiau įvyksianti finansinė injekcija jūsų verslo pradžiai.

Visgi, kad ir kaip lengvai atrodytų paskolos gavimas iš banko smulkiam verslui pradėti – realybė yra kiek kitokia. Net ir būdami nepriekaištingos reputacijos bei turėdami stiprią kredito istoriją, paskolos verslui banke greičiausiai negausite. Visų pirma, tą įrodo skaičiai – Lietuvoje, didžiųjų bankų klientai, dirbantys pagal individualios veiklos pažymą sudaro vos 5-10% gavusiųjų paskolas. Tai reiškia, kad bankai iš esmės nėra linkę finansuoti smulkiųjų verslininkų. Didieji bankai orientuojasi į stambaus kapitalo įmones, iš kurių gali uždirbti žymiai daugiau.

Verslui24 – paskola, sukurta specialiai smulkiam verslui

Taigi, gauti paskolą iš banko smulkiam verslui – beveik kaip laimėti loterijoje. Žinoma, turint didesnę patirtį ir mokant rašyti verslo planus jūsų šansai padidėtų, tačiau jeigu taip nėra? Jei jūsų verslui nereikalingi ypatingi planai, o viskas ko jums reikia, tai tik pradinis kapitalas, Verslui24 – puiki alternatyva banko paskoloms. Verslui24 finansavimo paslauga sukurta spacialiai smulkiam verslui.

Naująjį Verslui24 prekės ženklą pristato IPF Digital Lietuva – smulkaus finansavimo paslaugų lyderė, jau 11 metų sėkmingai teikianti finansavimo paslaugas bei turinti daugiau nei 160 tūkstančių klientų Lietuvoje. Jei jūs turite smulkaus verslo idėją ir norite gauti finansavimą, kreipkitės į mus. Jums tereikia turėti galiojantį verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymėjimą bei pasiskaičiuoti ir pateikti mums savo planuojamas vidutines mėnesines pajamas. Paraiškos formą paskolai gauti užpildysite greičiau nei per 5 minutes, o pasiūlymą gausite per 15 minučių. Tad nedelskite ir kreipkitės dėl paskolos verslui jau dabar.

 

Kuo galime padėti?

Paskolos teikiamos
08:00-18:00
Informacija telefonu
+370 700 80020
Dažniausiai užduodami klausimai
DUK
Rašykite mums
verslui@credit24.lt

Kontaktai

UAB „IPF Digital Lietuva“
Įm. k. 300622891
PVM k. LT100005126616
Švitrigailos g. 11M, Vilnius
Tel.: +370 5 243 0389